IRIMCS

صندوق تعاون و رفاه سازمان نظام پزشکی

پزشکان مفقود شدن مهر را به نظام پزشکی اعلام کنند
محمد جهانگیری:
پزشکان مفقود شدن مهر را به نظام پزشکی اعلام کنند
محمد جهانگیری معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به موضوع امضای الکترونیکی و صدور کارت هوشمند برای پزشکان اظهار کرد: سازمان نظام پزشکی در زمینه اجرای امضای الکترونیکی و صدور کارت‌های هوشمند ویژه پزشکان با هیچ گونه مشکلی رو به رو نیست و این کارت‌ها قابلیت امضای الکترونیکی را دارند و سازمان نظام پزشکی در این زمینه اقدامات لازم را انجام داده است.

او ادامه داد: خوشبختانه با هماهنگی سازمان‌های ذیربط زیر ساخت‌های لازم در زمینه صدور امضای الکترونیک در کشور فراهم شده است و در مورد توسعه زیر ساخت‌های نسخه نویسی الکترونیکی، سازمان نظام پزشکی آمادگی پاسخ دهی به اجرای طرح امضای الکترونیک و نسخه نویسی را دارد.

فراهم شدن زیر ساخت ها برای اجرای کامل امضای الکترونیکی

جهانگیری تاکید کرد: فراهم شدن زیر ساخت‌ها و استفاده از امضای الکترونیکی یکی از موضوعات مهم در کشور بوده و نظام پزشکی تدابیر لازم را در زمینه اجرای هر چه بهتر این کار انجام داده است.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی با اشاره به گم شدن مهر پزشکان بیان کرد: اگر پزشکی مهر نظام پزشکی خود را گم کرد باید سریعا به سازمان نظام پزشکی شهر خود اعلام کند تا بیمه‌ها و سازمان‌های ذیربط را مطلع کنیم.

او افزود: امضای الکترونیکی برای اسناد الکترونیکی استفاده و اولویت صدور امضا الکترونیک و کارت هوشمند از سوی وزارت بهداشت مطرح می‌شود و امروزه امضای الکترونیکی در برخی از مراکز درمانی وابسته به تامین اجتماعی اجرا مورد استفاده قرار می گیرد و پزشکان عمومی و حتی متخصص نیز با امضای الکترونیک نسخه بیماران را تجویز می‌کنند.
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :